Značkové sportovní zboží získá řád

Nový koncept dodávek do ŠKODA AUTO
25.7.2013
Aimtec partnerem Vocollectu
30.8.2013

Značkové sportovní zboží získá řád

Společnost A3 SPORT s.r.o. specializující se na prodej značkového sportovního zboží vysoké kvality nasazuje pro řízení svého nového centrálního skladu řešení DCIx WMS od společnosti Aimtec. „Logistické procesy při skladování a distribuci sportovního zboží mají svá daná specifika, například sezónní výkyvy nebo stažení zboží z různých prodejen. Proto jsme se obrátili na odborníky, kteří mají s realizací zkušenosti u podobných zákazníků a nabízejí připravené řešení, které se jednoduše a rychle nasadí i u nás,“ říká k projektu Miroslav Škopek, jednatel a vlastník firmy A3 SPORT.


DCIx WMS pro retail sklad a jeho specifika

Ryze česká společnost A3 SPORT se sídlem v Plzni hledala řešení pro moderní maloobchodní sklad o rozměrech 5 000 m² a počtu položek 150 000 kusů. Podmínkou bylo, aby systém uřídil jak běžné logistické procesy, tak byl navíc schopen plně pokrývat zvláštnosti, které jsou spjaty se skladováním a distribucí módního zboží. O tuto zakázku mělo zájem více dodavatelů. Vyhrát ale může zpravidla jen jeden, proto si vedení vybralo firmu Aimtec, předního znalce procesů v retail segmentu a implementátora vlastního Warehouse Management Systemu DCIx.

DCIx WMS umožní příjem zboží na sklad od dodavatelů, identifikaci zboží pomocí EAN kódů a unikátních interních etiket, řízené zaskladnění, doplnění vychystávací zóny, vychystání a průběžnou inventarizaci. Kromě těchto standardních kroků podpoří systém typická specifika, jakými jsou vrácení zboží z prodejen, značení mixovaných balení nebo přizpůsobení se sezónním výkyvům, kdy dochází k návozu setů na všechny prodejny a k následnému doplňování chybějících druhů a velikostí. Dalším specifikem je také využívání cross-dockingu, kdy dodavatel posílá zboží přímo na prodejnu, nebo kdy si prodejny mohou posílat balíky mezi sebou přes centrální sklad. Efektivní cross-docking bude řízen harmonogramem zavážení.

Součástí projektu ve firmě A3 SPORT je rovněž integrace systému pro skladové hospodářství na podnikový systém DRS (Datec Retail Solution), který umožňuje propojit informace ze skladu s požadavky jednotlivých prodejen.

Jednoduchý cíl – růst společnosti

Implementace skladového systému DCIx WMS v A3 SPORT bude mít pozitivní dopad na snížení pracnosti a chybovosti ve skladě, růst společnosti při stávajícím počtu zaměstnanců ve skladě, zvýšení využití skladové kapacity a standardizaci procesů. Projekt nasazení DCIx WMS byl odstartován v květnu 2013. Start ostrého provozu je kvůli termínům pro stěhování do nové haly naplánován na měsíc září 2013.

A3 SPORT s.r.o.

A3 SPORT je síť maloobchodních prodejen provozovaná již od roku 1993. Zaměřuje se na prodej největších světových sportovních značek Adidas, Nike, Puma a Reebok v České republice a na Slovensku. V současné době provozuje celkem 55 prodejen, z nichž 51 se nachází v nejvýznamnějších obchodních centrech velkých měst. V roce 2005 byla otevřena dvoupodlažní prodejna v Paláci Rokoko na Václavském náměstí. V roce 2007 úspěšně vstoupila na slovenský trh otevřením dvoupodlažní prodejny v centru Bratislavy. V současné době má společnost na Slovensku 8 prodejen. Expanze v České republice a na Slovensku neustále pokračuje.