Výroba autorádií řízená japonským systémem Asprova

Podpora zákazníků společnosti Aimtec pomocí aplikace ServiceDesk
25.2.2015
Růst společnosti Aimtec v roce 2014
31.3.2015

Výroba autorádií řízená japonským systémem Asprova

Pardubický závod společnosti Panasonic Automotive & Industrial Systems bude plánovat produkci svých výrobků (Infotainment) japonským systémem APS Asprova. Systém implementuje plzeňská společnost AIMTEC a. s., výhradní dodavatel Asprovy na českém a slovenském trhu. Hlavním přínosem by měla být možnost simulace výrobního plánu, synchronizace výrobních procesů, přesnější fronta práce pro jednotlivá pracoviště, kontrola správnosti a snadná úprava vytvořeného plánu.


Plánování výroby na hlavních procesech, integrace na SAP

Panasonic Automotive Systems Czech, s.r.o. hledal takové APS řešení, které by umožňovalo střednědobé plánování a simulaci kapacit v časovém horizontu 3 měsíců, optimalizaci pořadí na hlavních procesech, standardizaci procesu plánování a ověřování dostupnosti materiálu. Ve výběrovém řízení uspěla společnost AIMTEC a. s., která představila komplexní řešení pro pokročilé plánování výroby pod názvem Asprova.

Hlavním požadavkem společnosti Panasonic Automotive Systems Czech, s.r.o. bylo, aby nový systém pokrýval v první fázi plánování výroby na hlavních procesech MAIN, PCB a SMT (Surface Mount Technology). SMT představuje postup, kdy se vývody elektronických součástek pájí přímo na povrch plošného spoje. APS Asprova bude plně integrován na stávající informační systém SAP. Aimtec poskytne společnosti i další služby v podobě nezbytných úprav vstupních dat a vývoje interface.

Přínosy APS Asprova

Nasazením plánovacího systému APS Asprova získá společnost Panasonic možnost simulace plánovacího procesu, kontroly správnosti plánu a efektivní publikace plánu do výroby. Zároveň bude zajištěna snadná úprava plánu pro pokrytí hlavních výrobních procesů a dalších podprocesů.

Projekt odstartoval v lednu 2015 podpisem smluv mezi společnostmi Panasonic a Aimtec. Ostrý provoz APS systému je stanoven na červenec téhož roku. Do budoucna se plánuje implementace modulu KPI pro výpočet ziskovosti a ostatních parametrů plánu.

Panasonic Automotive Systems Czech, s.r.o.

Panasonic Automotive Systems Czech, s.r.o. je součástí Automotive & Industrial Systems Company společnosti Panasonic Corporation. Pardubická pobočka Panasonic dodává autorádia a audiotechniku pro největší světové automobilky Audi, Daimler, Ford, GM, Honda, Porsche, Renault, Suzuki, Škoda, Toyota včetně kolínského výrobce TPCA a VW. Roční produkce pardubické továrny na autorádia překročila v loňském roce 3 000 000 kusů autorádií.