Sportovní zboží hlídá DCIx

Asprova plánuje výrobu v KYB Manufacturing
30.7.2010

Sportovní zboží hlídá DCIx

Společnost Aimtec bude řídit centrální distribuční sklad obchodního řetězce SPORTISIMO pomocí skladového řešení DCIx . Nová logistická podpora přinese především zvýšení průchodnosti skladu, eliminace chyb na expedici, zlepšení využití skladových prostor a skladníků a reporting sledovatelnosti zboží.

Společnost SPORTISIMO s.r.o. představuje předního maloobchodního prodejce zaměřeného na sportovní vybavení, oblečení a obuv. Na českém trhu působí od roku 1999. Současný prodejní řetězec skýtá celkově 57 prodejen ve 45 městech ČR a 5 prodejen na Slovensku.

Implementace DCIx respektuje sezónní výkyvy

SPORTISIMO disponuje distribučním centrálním skladem v Rudné u Prahy. Právě tento sklad je nutné řídit pomocí osvědčeného WMS. SPORTISIMO si vybralo flexibilní spolehlivé logistické řešení DCIx od společnosti Aimtec. Právě Aimtec je schopen přizpůsobit se náročnému prostředí dvousměnného provozu a zohlednit sezónní výkyvy, se kterými se sportovní zboží na trhu potýká. Kdykoliv se vyskytne požadavek, je zajištěna maximální podpora. Aimtec přišel s propracovanou projektovou metodologií a hned od počátku pomohl ve spolupráci se společností SPORTISIMO vydefinovat reálnou náročnost projektu a konkrétní přínosy.

Implementovaný systém pokryje celou škálu procesů pro různé části skladu – od několika typů příjmu přes skladování na paletách v chaotickém skladu či v pevných vychystávacích pozicích až například po expedici jednotlivých kusů oblečení v obalech mixovaných přímo pro prodejny.

WMS zaměřený na přínosy

Hlavním očekávaným přínosem projektu je zvýšení průchodnosti skladu o 20-30% a snížení nákladů na logistiku. Dalším cílem je odbourání chyb při expedici na prodejny, reporting využití lidí na skladu, sledovatelnost zboží, průběžná inventarizace a úspora obalového materiálu. DCIx pro centrální distribuční sklad bude plně integrován s hostitelským systémem DRS (Datec Retail Solution).

Realizace projektu potrvá od září 2010 do února 2011. Delší časový horizont je způsoben adaptací na sezónní špičky.