Školení v podnikovém systému SAP ERP

Sledování výroby s DCIx MES ve ŠKODA TRANSPORTATION
18.4.2011
EDI komunikace mezi HANIL E-HWA a Hyundai
12.5.2011

Školení v podnikovém systému SAP ERP

Od počátku roku 2011 společnost Aimtec uskutečnila řadu odborných školení v podnikovém systému SAP ERP u významných podniků na českém trhu. Za všechny jmenujme společnosti Linde Pohony s.r.o. či HP-Pelzer k.s. V květnu je plánováno školení pro firmu Hettich ČR k.s. Aimtec při těchto školeních přináší zákazníkům odborné zkušenosti a znalosti vyplývající z mnoha implementací v různých segmentech.


Školení SAP ERP v různých odvětvových segmentech

Společnost Linde Pohony s.r.o. v Českém Krumlově vyrábí řídicí nápravy vysokozdvižných vozíků a pohonných systémů pro skladovací techniku. V průběhu pětidenního školení byli klíčoví uživatelé v Linde Pohony vzděláváni v oblasti výroby, logistiky, nákupu, prodeje a expedice v SAP ERP. Konkrétněji byli zaměstnanci proškoleni v klíčových procesech za jednotlivé podnikové oblasti a v jejich nastavení či metodice správy důležitých číselníků.

V další zmíněné společnosti HP-Pelzer k.s. proběhlo školení zaměstnanců odštěpného závodu v Žatci v oblasti výroby. Společnost HP-Pelzer, největší dodavatel akustických systémů v oblasti automotive, spolupracuje s dodavatelem softwarových řešení firmou Aimtec již delší dobu. Aimtec nedávno úspěšně implementoval podnikový systém SAP ERP v závodě HP-Pelzer v Plzni. Proto zástupci HP-Pelzer při oslovení expertů pro školení vsadili na ověřené zkušenosti konzultantů firmy Aimtec. Odborný konzultant na výrobu se soustředil na optimalizaci výrobního a nákupního plánování včetně úprav kmenových dat a konzultace požadovaných reportů, a to zejména těch týkajících se skladových zásob. Konzultant byl také využit na konzultaci rozdílů mezi sériovou a zakázkovou výrobou v SAP.

Na základě poptávky proběhne také odborný workshop ve firmě Hettich ČR k.s. ve Žďáru nad Sázavou. Společnost vyrábějící kování pro nábytek se rozhodla proškolit své uživatele podnikového systému SAP ERP v oblastech výroba, logistika, prodej a odbyt. Osmidenní workshop se uskuteční v květnu 2011.

Aimtec nejen dodavatel informačních systémů

Aimtec je dlouholetým a stabilním partnerem SAP ČR. Nabízí odvětvová řešení postavená na platformě SAP Business All – in – One. Pro firmy z automobilového segmentu se jedná o řešení s názvem SappyCar, pro výrobní a strojírenské firmy SappyManufacturing a pro obchodní společnosti SappyTrade. Produkty respektují standardní prostředí ovšem s přihlédnutím ke konkrétním specifickým potřebám a požadavkům zákazníka.

Konzultanti informačního systému SAP ERP jsou špičkoví odborníci v podnikových oblastech výroba, logistika a finance. Ke každému uživateli v rámci vybraných workshopů přistupují individuálně s cílem srozumitelně sdělit své profesní znalosti s ohledem na jejich využití v praxi a to přesto, že Aimtec nemusel být přímo dodatelem implementace. Pro uživatele je největším přínosem právě zkušenost Aimtec týmu z řady implementací v různých segmentech. Konzultanti dokáží do již implementovaného systému vnést nový úhel pohledu nezatížený konkrétním způsobem využití SAP ERP.