Sekvenční dodávky z Toyody Gosei do BMW díky DCIx JIT

Aimtec partnerem Vocollectu
30.8.2013
Hala plná hraček pod kontrolou DCIx WMS
9.10.2013

Sekvenční dodávky z Toyody Gosei do BMW díky DCIx JIT

Společnost Toyoda Gosei Czech, přední dodavatel bezpečnostních a těsnících komponent do automobilového průmyslu pokračuje v úspěšné spolupráci s firmou Aimtec. V letním sedmém měsíci byl spuštěn projekt, který usnadní řízení sekvenčních dodávek do automobilky BMW, povede k bezchybné a rychlé komunikaci, odstraní chyby na expedici a podpoří zpětnou sledovatelnost. Všechny kroky umožní standardizované a flexibilní řešení DCIx JIT společně s úpravami ve stávajícím EDI produktu TradeSync Integration Manager.


Další projekt v japonské společnosti

Japonská společnost Toyoda Gosei Czech s.r.o. spolupracuje s firmou Aimtec více než 10 let. Předmětem partnerství je řízení elektronické komunikace EDI mezi Toyodou a jejími zákazníky. Vedení závodu v Klášterci nad Ohří stálo před novou výzvou a hledalo stabilního partnera, který zavede informační systém pro řízení sekvenčních dodávek a provede optimalizaci EDI komunikace se závodem automobilky BMW v německém Dingolfingu. Jako dodavatele si i v tomto případě Toyoda vybrala firmu Aimtec, tentokrát s řešením DCIx JIT. Aimtec Toyodu kromě jiného přesvědčil také ukázkou fungování jmenovaného systému u stejně procesně orientovaného japonského zákazníka.

Třífázová kontrola na expedici a optimalizace komunikace

DCIx JIT je standardizované řešení, které podporuje proces Ship to sequence – vychystávání dílů a následnou expedici k zákazníkovi. Během tohoto procesu probíhá třífázová kontrola, kdy operátor porovnává skenováním shodu čísla vozu s číslem výrobku, pozicí na paletě a umístění kontejneru na kamionu. Jelikož se jedná o proces s požadavkem na absolutní přesnost, budou v expediční části haly instalovány monitory. Při přípravě sekvenčních palet zajistí operátorům přehledné informace o složení palety a stavu její přípravy. Plnění sekvenčních dodávek se bude porovnávat s plánem na úrovni jednotlivých vozů. Předmětem dodávky je rovněž sledování obalového konta a podpora zpětné sledovatelnosti. Systém podporuje procesy v režimu 24/7. Stávající EDI nástroj TradeSync Integration Manager, který umožňuje elektronickou komunikaci přes ISDN, bude rozšířen o typy zpráv DELJIT D96A, DELJIT D97A a VDA4913. Součástí projektu je také integrace na novou verzi ERP systému JD Edwards EnterpriseOne. Projekt nasazení DCIx JIT byl zahájen v červenci 2013 a v říjnu téhož roku proběhnou testy dodávek do BMW.

Toyoda Gosei Czech s.r.o.

Toyoda Gosei Czech s.r.o. patří mezi přední výrobce plastových, polyuretanových a pryžových komponent do osobních automobilů. Specializuje se na výrobu volantů, airbagů, brzdových hadic a těsnících zařízení. Společnost byla založena v roce 2001 v průmyslové zóně v Klášterci nad Ohří. V současné době zaměstnává více než 650 zaměstnanců ve třech výrobních halách. Zákazníky jsou přední světové automobilky například Toyota, Peougeot, Citroen, Opel, Suzuki, Subaru, Fiat, Mercedes, Ford, Honda nebo Nissan. Český závod je součástí nadnárodního koncernu s celosvětovou působností Toyoda Gosei co., ltd., který má dceřiné společnosti v Japonsku, Evropě, Severní Americe, Asii i Austrálii.