SappyWMS zkvalitňuje a standardizuje logistiku v Alfmeieru

Vývojové centrum pro SAP AG
16.8.2012
Aby nejen každý prvňáček v Česku měl s čím psát
17.10.2012

SappyWMS zkvalitňuje a standardizuje logistiku v Alfmeieru

Společnost Alfmeier CZ s.r.o. se sídlem v Plzni bude pro řízení logistických pohybů ve skladě využívat řešení SappyWMS od firmy Aimtec. „SappyWMS systémově podpoří a kompletně pokryje procesy v logistice. Umožní nám o další krok opět zkvalitnit náš moderní logistický model a standardizovat logistiku v rámci našeho stávajícího podnikového informačního systému SAP,“ říká paní Halka Kračmerová, vedoucí tohoto projektu za Alfmeier CZ s.r.o.


SappyWMS – připravené řešení pro optimalizaci logistických pohybů

Společnost Alfmeier si pro řízení logistiky vybrala řešení SappyWMS od zkušeného dodavatele firmy Aimtec, která působí v oblasti poradenství a dodávek informačních systémů pro výrobní společnosti již přes šestnáct let. Připravená šablona SappyWMS vychází právě z těchto dlouholetých zkušeností a zároveň reflektuje know-how a technologické zázemí informačního systému SAP ERP, kdy využívá funkce modulů pro vedení zásob a řízení skladů. Evidence pohybů skladových položek je založena na sledování unikátních manipulačních jednotek – handling units.

SappyWMS – pokryté stěžejní procesy a stanovené jasné cíle

V plzeňské firmě Alfmeier bude SappyWMS kompletně pokrývat procesy v materiálovém skladu, tzn. příjem materiálu, kontrolu kvality, zaskladnění, výdej materiálu do výroby. Dalšími cíli je podpora příjmu hotových výrobků z výroby, jejich expedici a pokrytí operací s kooperantem. Nasazení logistického řešení SappyWMS povede ke zpřesnění při sledování toku materiálů, optimalizaci skenovacích operací při manipulaci s materiálem, snížení chybovosti a prokazatelnému dodržování metody FIFO. Jako další přínosy lze uvést lepší využití skladové plochy a rychlejší tok materiálu uvnitř společnosti Alfmeier.

Pilotní projekt implementace SappyWMS odstartoval na konci září 2012. Začátek produktivního provozu je datován na 1. ledna 2013.

Alfmeier CZ s.r.o.

Společnost Alfmeier CZ s.r.o. se sídlem v Plzni působí na českém trhu již více jak deset let. Firma je dceřinou společností německého koncernu Alfmeier Präzision AG, který prostřednictvím svých společností v Evropě, Asii a Severní Americe dodává své výrobky na tamní trhy. Výroba v koncernu Alfmeier je převážně zaměřena na automobilový průmysl se specializací na plastové, pryžové a elektrotechnické výrobky pro komfortní sezení a taktéž ventilů pro brzdové systémy a systémy odvzdušnění palivových nádrží.