SappyWMS pro potravinářského giganta Pepsi

Detailní sběr dat ze strojů při výrobě potravinářských obalů pro PACCOR
27.10.2012
Díly do BMW v sekvenci díky DCIx JIT
20.11.2012

SappyWMS pro potravinářského giganta Pepsi

Společnost Aimtec dodala systém pro řízení skladu SappyWMS do pražského závodu výrobce a distributora nealkoholických nápojů PepsiCo. V současné době probíhá nasazení efektivního skladového řešení také v teplickém závodě. Následovat budou pobočky na Slovensku a v Maďarsku.


Aimtec – silný partner pro uznávanou nápojářskou značku Pepsi

Aimtec měl v pražském závodě na starost kompletní integraci systému. Pepsi nyní nasazuje stejné řešení SappyWMS v teplickém závodě a chystá se ho rozšířit také do slovenských Malacek a Maďarska. „Aimtec má zkušenosti se zakázkami v řadě zemí a je tak schopen řídit projekty pro skladové hospodářství nejen v pražském závodě, ale i v ostatních částech Evropy,“ uvedl jeden z důvodů výběru firmy Tomáš Koubek, Business Services Manager – Central Europe v PEPSICO CZ s.r.o. Konzultanti Aimtecu zde mohli uplatnit zkušenosti z projektů v distribučních centrech potravinářských společností, např. ze Staropramenu, Karlovarské Becherovky nebo Plzeňského Prazdroje. „Zavést systém za plného provozu v distribučním centru Pepsi pro celou Českou republiku bylo pro nás velkou výzvou. Uvědomovali jsme si, že Pepsi nemůže akceptovat zpoždění byť jen jediné dodávky k zákazníkovi,“ dodává k zakázce Jaroslav Follprecht, ředitel společnosti Aimtec.

SappyWMS aneb sledování unikátních manipulačních jednotek v SAP ERP

Vlastní řešení SappyWMS od Aimtecu je postaveno na platformě SAP ERP. Jeho cílem byla maximální jednoduchost práce ve skladu. Evidence je založena na sledování unikátních manipulačních jednotek. To znamená, že nejsou sledovány jednotlivé výrobky, ale přepravníky, například v podobě palet. Operace ve skladu PepsiCo jsou nyní sledovány čtečkami čárových kódů připojenými on-line. Pro rychlejší identifikaci položek používají zaměstnanci snímače kódů na prstu. Součástí projektu je také integrace na balicí linku a dodávka čteček a tiskáren čárových kódů. Přednostmi nového systému je přesná evidence zboží, dodržování expirací pro jednotlivé zákazníky, lepší využití skladovací plochy a také zjednodušení práce zaměstnanců v logistickém oddělení. Chyby při expedici byly eliminovány, došlo k výraznému zrychlení cyklickým a měsíčních inventur a také ke snížení personálních nákladů.

PEPSICO CZ s.r.o.

Pepsi je v současnosti druhou největší potravinářskou společností na světě. Vyrábí a prodává produkty v 19 výrobkových řadách více než 880 milionům spotřebitelů po celém světě. PEPSICO CZ s.r.o. vyrábí a distribuuje na českém trhu nealkoholické nápoje světových značek např. Pepsi, Mirinda, 7Up, Schweppes, Canada Dry, Lipton Ice Tea nebo TOMA. Součástí bohatého sortimentu jsou i bramborové lupínky Lay´s.