SappyWMS dohlíží na tok materiálu v Learu

OFTP2 pro přesné obrobky
12.11.2010
Aimtec potvrzuje pozici lídra na trhu WMS
6.1.2011

SappyWMS dohlíží na tok materiálu v Learu

Vyškovský závod Lear Corporartion Czech Republic bude mít přehled o toku materiálu výrobou a externími sklady díky Aimtecu. Společnost Aimtec dodá své přednastavené řešení SappyWMS využívající technologii čárových kódů. Cílem celého projektu je zajištění transparentní a efektivní cesty materiálu výrobou, jeho následná zpětná sledovatelnost a podpora inventury.

Lear Corporation Czech Republic s.r.o. ve Vyškově patří do koncernu Lear. Svým výrobním programem se řadí do divize elektrické řídicí systémy. Zaměřuje se na výrobu elektromechanických dílů a lisování plastových komponent.

SappyWMS – čárové kódy v SAP ERP

Projekt implementace SappyWMS navazuje na úspěšnou loňskou spolupráci mezi společnostmi Lear Corporation Vyškov a mezinárodním implementátorem firmou Aimtec. V roce 2009 Aimtec vyvíjel a prováděl nastavení mezi interním podnikovým systémem SAP a logistickým poskytovatelem společnosti Lear. Nový produkt SappyWMS zajistí kompletní přehled o toku materiálu od jeho příjmu, výdeje na linkách a příjmu hotových výrobků na externí sklad vyškovského závodu Lear.

SappyWMS od Aimtecu je postaven na pokročilém řízení logistiky. Jedná se o vlastní řešení, které je vyvinuto v prostředí SAP ERP a rozšiřuje standardní funkce WM modulu v SAP. Princip vychází ze sledování manipulačních jednotek (HU – Handling Units) s využitím technologie čárového kódu a bezdrátových online terminálů. Samozřejmostí je využití zákaznických a dodavatelských etiket. Silnou předností je přímá integrace na účtování zásob a vazba transakcí na ostatní oblasti jako je výroba, řízení kvality, nákup a expedice.

Detailní sledovatelnost odpovídající náročným požadavkům zákaznického auditu

Hlavním přínosem je zajištění úplné zpětné sledovatelnosti od příjmu materiálu, přes výrobu až po expedici hotových výrobků a dohledatelnost informací a reporting pro potřeby zákaznických auditů. Vedlejším, ale neméně důležitým efektem, je evidence toku materiálu přímo ve výrobě včetně rozpracované výroby. Na specifický materiál ve výrobě – barviva – bude využit kanban.

Zahájení projektu nasazení SappyWMS proběhlo v říjnu. Náběh do ostrého provozuje je stanoven na začátek roku 2011.