Rychlé a ucelené řešení pro dodávky do automobilek

14 nových WMS projektů od začátku roku
5.11.2013
Expanze Aimtecu do Evropy
2.1.2014

Rychlé a ucelené řešení pro dodávky do automobilek

Významný výrobce těsnicích systémů pro automobilové aplikace, společnost Henniges v Hranicích na Moravě využívá řešení od firmy Aimtec. Předmětem dodávky byl Warehouse Management System DCIx WMS, systém pro zpracování denních odvolávek DCIx JIT a produkt TradeSync Integration Manager pro elektronickou komunikaci se zákazníky. Tento komplexní projekt umožnil nastavení standardů, které jsou vyžadovány v náročném prostředí výrobců automobilových komponent.


Kompletní řešení pro automobilového dodavatele

Společnost Henniges Hranice představuje důležitý článek v celém koncernu firmy. O tom svědčí i její neustálý růst a rozvoj i na poli logistiky a výroby. Právě v této oblasti se management rozhodl standardizovat a stabilizovat procesy, které odpovídají dodavatelům předních světových automobilek, například BMW a dalších. Henniges si jako svého dodavatele „řešení na klíč“ vybral společnost Aimtec, která zná detailně procesy u dodavatelů v automobilovém průmyslu a poskytuje kompletní řešení přizpůsobené na speciality zákazníka v požadovaném čase. Projekt se skládal z dodávky systému DCIx WMS, který řídí skladové procesy, například příjem materiálu na sklad, zaskladnění, výdej materiálu, sledování rozpracované výroby a expedici. Druhým poskytovaným produktem byl DCIx JIT, pomocí kterého se realizují dodávky dle denních odvolávek a zpracovávají zprávy typu forecast, call-off a ASN. Elektronická komunikace se 6 klíčovými partnery – BMW, Audi, ŠKODA AUTO, VW, Magna, Webasto probíhá pomocí nástroje TradeSync Integration Manager. Henniges si s partnery vyměňuje zprávy ve formátech VDA 4903, VDA 4915, VDA 4913, DELFOR, DESADV. Součástí projektu byla také integrace na stávající informační systém Compekon.

Neopominutelnou specialitou bylo nastavení automatického zákaznického obalového konta v DCIx WMS. Systém dokáže automaticky sledovat obaly, které do společnosti Henniges Hranice přicházejí a odcházejí. Monitoruje jejich počet, stav a spotřebu. Řešení umožňuje práci s GTL a speciálními etiketami pro BMW a plně respektuje dodavatelský koncept VDA 4939.

Projekt v požadovaném čase

Projekt implementace ve společnosti Henniges Hranice byl nastartován v květnu 2013 s ukončením v září téhož roku. Cílem projektu byla evidence nakupovaného materiálu, rozpracované výroby a hotových výrobků, snížení pracnosti a chybovosti, kontrola FIFO, zpětná sledovatelnost a zvýšení efektivity práce.

V budoucnu je plánováno nasazení řešení pro sběr dat z výroby, tvorbu reportů pro podporu plánování, zřízení dodavatelského obalového konta a webEDI směrem k dodavatelům.

Henniges Hranice, s.r.o.

Společnost Henniges Hranice, s.r.o. patří do koncernu Henniges Automotive, který vyrábí těsnění karoserií pro světové výrobce automobilů, jako například Škoda Auto, VW, Ford, GM, BMW, Chrysler, Audi a pro jejich dodavatele, např. firmu Magna a Webasto. V současné době zaměstnává v ČR 500 pracovníků. Management společnosti Henniges sídlí v Auburn Hills ve státě Michigan a působí v šesti zemích tří kontinentů. Jednou z lokací je právě i závod v Hranicích na Moravě.