Rozšíření zákaznické logistiky v Plastice

Asprova plánuje výrobu v KYB Manufacturing
30.7.2010
WMS DCIx pro Adler
17.8.2010

Rozšíření zákaznické logistiky v Plastice

Společnost Plastika navazuje na úspěšnou spolupráci s firmou Aimtec. Tentokrát se jedná o rozšíření Warehouse Management Systemu DCIx o zákaznickou logistiku. Nový projekt bude rovněž zahrnovat implementaci nástroje TradeSync Integration Manager pro elektronickou výměnu zpráv mezi Plastikou a jejími klienty. Hlavním přínosem pro společnost Plastika je pokrytí všech kritických logistických procesů včetně zajištění elektronické výměny dat se zákazníky.

PLASTIKA a.s. v Kroměříži dodává komplexní plastové komponenty pro průmyslové výrobky. Specializuje se na výrobu plastových dílů pro počítačový, automobilový a elektrotechnický průmysl s vysokým stupněm doprovodných služeb. Klíčovými procesy jsou vstřikování plastů, vstřikování dusíkem, tamponový a laserový potisk, svařování ultrazvukem, lakování, horká ražba, montáže a testování.

B2B komunikace s TradeSync Integration Manager

S rostoucí úrovní integrace a komplexností výrobků ve společnosti Plastika se zvyšují i nároky na synchronizaci logistických procesů. Proto Plastika potřebovala zprovoznit elektronickou B2B komunikaci se svými zákazníky Bosch, Continental Automotive, Eissmann, Faurecia, Grupo Antolin, Magna Slovteca či Schneider Electric, a propojit ji se svými logistickými postupy. Pro tento projekt si vybrala osvědčeného partnera společnost Aimtec, který má zkušenosti s logistikou a výrobou v prostředí dodavatelů do automobilového průmyslu. Dalším důvodem, proč právě Aimtec, je implementace vlastního řešení DCIx, které se vyvíjí přímo na míru požadavkům zákazníka. Svou roli sehrálo i dlouholeté partnerství se společností Axway, která nabízí jeden z nejlepších nástrojů pro elektronickou komunikaci na trhu TradeSync Integration Manager.

Propojení TradeSync Integration Manager, DCIx a QI ERP

S produktem TradeSync Integration Manager bude Plastika schopna zpracovávat standardní zprávy od svých zákazníků, přijímat dlouhodobé a krátkodobé odvolávky a odesílat avíza o dodávkách ve formátech VDA a EDIFACT (VDA 4905, VDA4913, DELFOR, DESADV). Hlavním přínosem propojeného řešení TradeSync Integration Manager s DCIx je automatické generování a zpracování příchozích a odchozích zpráv, přehledné sledování výkyvů a odchylek v objednávkách a tisk potřebných dokumentů (etiket, dodacích listů). Napojení na DCIx tak poskytuje podporu pro efektivní řízení materiálových toků včetně zajištění procesu zpětné sledovatelnosti.

Obě řešení DCIx a TradeSync Integration Manager budou integrována na stávající ERP systém QI. Projekt odstartoval na konci června s předpokládaným ukončením v říjnu 2010.