Podzimní setkání uživatelů přineslo novinky v DCIx

Zavedení Pick-by-Light v ASSA ABLOY
17.10.2016
Průmysl 4.0 z pohledu logistiky – 22/11/2016 Olomouc
3.11.2016

Podzimní setkání uživatelů přineslo novinky v DCIx

Poslední říjnový týden se konal seminář zákazníků informačního systému DCIx od firmy AIMTEC. Kromě případových studií ze společností Eissmann, Adler, Futaba a TRCZ prezentovali zástupci pořadatele novinky v systému DCIx, včetně jeho budoucího vývoje.

Setkání se uskutečnilo 26. října v Plzni, v Moving Station – v rekonstruované budově, která je součástí vlakového nádraží. Seminář byl věnován informačnímu systému pro řízení logistiky a výroby. Jeho cílem bylo příjemně strávit společný čas a propojit zkušenosti a znalosti jednotlivých zákazníků napříč různými segmenty, od výrobních firem po distribuční. Přítomno bylo přes čtyřicet posluchačů z českých a zahraničních společností. Mezi účastníky byli také představitelé firem, kteří o pořízení systému DCIx teprve uvažují.

Od nastavování transakcí v DCIx po reálné implementace

Celodenní akce byla rozdělena do tří částí – praktické, business a společenské. Jan Brož ze společnosti AIMTEC v dopolední praktické části provedl přítomné nastavováním základních transakcí v systému DCIx. Šlo například o příjem materiálu na sklad, uvolnění kvalitou nebo výdej do výroby.

Po obědě následovala business část, kterou odstartovalo úvodní slovo Víta Glasla z AIMTECu. První přednáška ze strany zákazníků zazněla od Susanne Weltz ze společnosti Eissmann Group Automotive. Hlavním tématem byla implementace MES systému u výrobce bezpečnostních dílů v automobilovém průmyslu na bázi principů Průmyslu 4.0. Zmíněny byly požadavky na DCIxMES systém a jeho postupná implementace a roll-out do závodů v Německu, na Slovensku, v Maďarsku, Číně, USA a v roce 2017 i v Mexiku. Martin Řehoř a Tomáš Funk ze společnosti Adler hovořili o využití nejmodernějších technologií v distribučním skladu textilu v Ostravě. Unikátností je propojení těchto částí ve funkční celek s inteligentním řízením pomocí systému DCIx, kdy je eliminována lidská práce. O komplexním MOM řešení v podobě nasazení DCIxWMS, DCIxMES a pokročilého plánování výroby s japonským systémem Asprova seznámil účastníky Radek Slanař ze společnosti Futaba v Havlíčkově Brodě. Závěr business bloku ze strany zákazníků patřil Františku Fingerovi z lovosického závodu TRCZ, který informoval o řízení logistického procesu od komunikace s dodavateli, přes správu skladu, až po expedici. K řízení pomáhá EDI řešení TradeSync Integration Manager, DCIxWMS a DCIxPortal. O nové verzi 6.0 systému DCIx, Android aplikaci, přehledu jednotlivých modulů, včetně směřování DCIx do budoucna, referovali zástupci společnosti AIMTEC – Jan Brnka, Daniel Choc a Petr Stejskal. Posledně jmenovaný zmínil také uplatnění virtuální a rozšířené reality v průmyslovém prostředí.

Akce byla ukončena společenských večerem v Plzeňském Prazdroji. Podle ohlasů účastníků byly získané informace a zkušenosti přínosné, proto by se příští rok opět rádi zúčastnili obdobného setkání.

Prezentace ze semináře