Plná automatizace dokumentů dle VDA 4939 v Matadoru

Asprova pro detailní plánování výroby v Magně
9.1.2012
Plastové díly do KIA a Hyundai s DCIx WMS
22.2.2012

Plná automatizace dokumentů dle VDA 4939 v Matadoru

Společnost Aimtec zautomatizovala proces tisku přepravních a odesílacích dokumentů podle doporučení VDA 4939 pro významného dlouholetého zákazníka společnost MATADOR Automotive Vráble, a.s. Celý proces proběhl ve spolupráci s tamějšími pracovníky IT a logistiky. V závodech ve Vráblích a Liberci tak při přípravě expedičních dokumentů pro dodávky do automobilky Volkswagen zcela odpadá ruční práce a s tím spojený vznik případných chyb.


TSB generátor plně automatizovaný

Společnost Matador využívá k elektronické komunikaci s obchodními partnery produkt TradeSync Integration Manager od společnosti Aimtec. Současně spravuje firma Aimtec pro Matador i celopodnikový informační systém SAP. Ohledně tisku dokumentů pro automobilku Volkswagen využívá Matador TSB generátor. Jedná se o aplikaci, která připravuje papírové dodací listy s 2D čárovými kódy dle doporučení VDA 4939, které je závazné pro všechny dodavatele koncernu VW.

V praxi vypadá proces následovně. Matador generuje z informačního systému SAP elektronický dodací list (ASN) dle předepsané normy VDA 4913. Tento údaj se propadne do TradeSync Integration Manager pro TSB generátor slouží jako vstupní informace pro tvorbu dodacích listů s 2D čárovými kódy dle VDA 4939. Zodpovědná osoba vytvoří dodávku, odešle elektronické avízo a přijde jí e-mail s potvrzením v pdf formátu. Tento dokument pouze vytiskne a dá ho řidiči k příslušné dodávce. Celý proces se tak stává plně automatizovaný a zamezuje vzniku chyb na straně Matadoru.

V procesu dodávek pro Matador Aimtec připravil tisk GTL (Global Transport Label) etiket přímo v prostředí SAP ERP. GTL eikety nahradily OTL (Odette Transport Label) etikety/VDA 4902.

MATADOR Automotive Vráble, a.s.

Slovenská společnost Matador Automotive Vráble se zabývá hlavně lisováním a svařováním sestav pro automobilky, vyrábí však také kovové díly pro spotřební elektroniku. Její výrobky lze nalézt například v automobilech Porsche Cayenne, VW Touareg, Škoda Yeti , Audi Q7, Peugeot, Suzuki nebo v televizorech Samsung. Má tisíc zaměstnanců a dva závody na Slovensku ve Vráblích a Nitře. Český závod v Liberci byl otevřen v loňském roce.