Plastové díly do KIA a Hyundai s DCIx WMS

Plná automatizace dokumentů dle VDA 4939 v Matadoru
19.1.2012
Logistika a EDI nejen pro belgický Fremach
29.2.2012

Plastové díly do KIA a Hyundai s DCIx WMS

Největší dodavatel plastových dílů do automobilek KIA a Hyundai slovenská společnost HANIL E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o. bude pro řízení logistických toků ve skladu materiálu a finálních výrobků využívat řešení DCIx WMS od firmy Aimtec. „Profesionální přístup odborníků ze společnosti Aimtec a jejich zkušenosti s principy dodávek do KIA a Hyundai nás přesvědčily již na projektu EDI, proto jsme neváhali jim zadat další zakázku. Tentokrát jsme se rozhodli nasadit systém DCIx WMS, který bude detailně spravovat skladové hospodářství,“ vysvětluje pan Marián Daníšek, IT manager z firmy Hanil E-hwa.


DCIx WMS pokrývá celý logistický tok

DCIx WMS bude nasazen od příjmu materiálu na sklad, přes kontrolu kvality, zaskladnění, výdej do výroby, příjem z výroby, zaskladnění do skladu finálních výrobků až po expedici. Dodávka je spojena rovněž s pořízením hardwarového vybavení, konkrétně se jedná o 15 kusů čteček Motorola MC 3190 -G a tiskárny Intermec. Součástí projektu je také integrace na současný podnikový informační systém MIS.

Konkrétně definované cíle a přínosy

Řešení DCIx WMS má předem jasně definované cíle s konkrétními přínosy pro zákazníka HANIL E-HWA. Mezi největší patří úspora času při manipulaci s materiálem a hotovými výrobky, stoprocentní dodržování pravidel FIFO, snížení chybovosti, zajištění on-line informací o skladových zásobách, rozpracované výrobě a pohybech a dosažení rychlejších a přesnějších inventur.

Projekt Warehouse Management Systemu DCIx odstartoval v únoru implementací v závodě v Povážské Bystrici. Předpokládaný start do ostrého provozu je stanoven na červen 2012. V dalším kroku proběhne nasazení řešení také ve druhé pobočce v Dubnici nad Váhom.

HANIL E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o.

HANIL E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o. se soustřeďuje ve svém rozsáhlém provozu na výrobu dveřních výplní a dalších interiérových komponent do osobních automobilů. Slovenská pobočka byla dokončena v roce 2007 a stala se prvním závodem koncernu HANIL E-HWA v Evropě. Zákazníky jsou KIA, Hyundai a Mobis. Společnost zaměstnává přes 400 lidí, 119 v Dubnici nad Váhom a 309 v Považskej Bystrici.