PHA Czech si vybrala DCIx WMS

Vzduchojemy do Renaultu přes konsignační sklad
15.7.2011
Fremach dodává přímo do Mobisu
22.8.2011

PHA Czech si vybrala DCIx WMS

Společnost Aimtec rozšiřuje své portfolio zákazníků z oblasti automobilového průmyslu. Tentokrát byl nastartován projekt řízení nového skladu pro dveřní moduly v korejské společnosti PHA Czech v Českém Těšíně. Řešení DCIx WMS umožní snížení pracnosti a chybovosti v materiálovém skladu firmy PHA Czech.

Společnost PHA Czech s.r.o. je součástí korejského koncernu Pyeong Hwa Automotive Co., LTD. Výrobní závod v Českém Těšíně funguje od roku 2007. PHA Czech je významným subdodavatelem dveřních systémů pro korejské automobilky Hyundai a KIA. Celá skupina dodává své výrobky také např. do GM DAEWOO, GM, Ford, Mazda nebo DaimlerChrysler.

DCIx WMS jednoduchý jako dětská stavebnice

Po výstavbě nové haly výrobního závodu PHA Czech, s. r. o., která je umístěna v částečně zastavěné městské části Mosty u Českého Těšína, se vedení PHA Czech rozhodlo pro investici do nového materiálového skladu. Pro nové prostory bylo nutné proto vybrat takové řešení pro řízení skladového hospodářství, které by plně vyhovovalo náročným požadavkům dodavatele v automobilovém průmyslu. Ve výběrovém řízení uspěla společnost Aimtec se svým flexibilním informačním systémem DCIx WMS. Tento vysoce modulární systém připomíná dětskou stavebnici, neboť procesy se dají lehce přidávat a ubírat dle přání a potřeb zákazníka. Společnost Aimtec působí úspěšně na trhu již 15 let, za tuto dobu si vybudovala pozici odborníka v oblasti logistických a výrobních procesů nejen u automobilových dodavatelů. U zákazníka PHA Czech nepůsobí jen jako dodavatel IT systému, ale představuje systémového integrátora, který poskytuje jak licence, implementační služby, tak rovněž hardwarové vybavení v podobě scannerů, access pointů a tiskárny.

Plné pokrytí skladových procesů

Warehouse Management System DCIx bude řídit procesy, jakými jsou příjem na nákupní objednávku, zaskladnění, doplňování vychystávací zóny, výdej do výroby, průběžná inventura a kvalita. Hlavním přínosem logistického systému DCIx WMS je snížení pracnosti a chybovosti při manipulaci s materiálem v nových skladových prostorech, které povede ke zvýšení přesnosti práce ve skladu. Zároveň bude kontrolováno dodržování FIFO. Dalším významným přínosem DCIx WMS bude zkrácení času při provádění pravidelných inventur. Stavebnicové řešení DCIx WMS bude plně integrováno na podnikový informační systém SAP ERP, ke kterému se přistupuje do Koreje.

Implementace řešení DCIx WMS odstartovala na konci června 2011. Ostrý provoz se rozběhne ve skladu PHA Czech na začátku listopadu. V dalším se plánuje sledování rozpracované výroby a řízení skladu hotových výrobků.