OFTP2 pro přesné obrobky

Aimtec strategickým partnerem pro Crossgate
29.10.2010
SappyWMS dohlíží na tok materiálu v Learu
22.11.2010

OFTP2 pro přesné obrobky

Společnost CNC Bednář s.r.o. nově využívá pro výměnu zpráv s automobilkou Škoda Auto komunikační protokol OFTP2. Řešení nasadila ve velmi krátkém časovém horizontu jednoho týdne společnost Aimtec. Aimtec se specializuje na dodání řešení pro elektronickou výměnu dat - B2B komunikaci. Hlavním přínosem pro CNC Bednář je zajištění bezpečného přenosu dokumentů se Škoda Auto.

Společnost CNC Bednář s.r.o. je zaměřena na výrobu vývojových součástí, vstřikovacích forem a dalších zařízení. Zákazníci jsou dodavatelé z prostředí automobilového a elektrotechnického průmyslu. Významným zákazníkem této progresivní české firmy je také mladoboleslavská Škoda Auto. Pro automobilku provádí CNC Bednář obrábění speciálních dílů. Jelikož informace o těchto prototypech posílané formou 2D a 3D CAD dokumentů jsou důvěrné, potřebovala firma komunikovat se Škoda Auto zabezpečeným kanálem. Obrátila se tedy na společnost Aimtec, která je jedním z doporučených dodavatelů pro elektronickou komunikaci.

Společnost Aimtec umožnila firmě CNC Bednář komunikaci se Škoda Auto pomocí komunikačního protokolu OFTP2 , který je součástí nástroje TradeSync Integration Manager. OFTP2 je nástupcem nejrozšířenějšího protokolu v automobilovém průmyslu OFTP1. OFTP2 umožňuje vysoké sedmi-úrovňové zabezpečení a šifrování dat a zajištění podepsaného potvrzení o doručení informací.

Výhody OFTP2

Výhodou OFTP2 je nenáročnost z hlediska softwarových a hardwarových požadavků. Klientovi stačí internetové připojení a podpora operačních systémů Windows Unix a Linux. Dalším kladným bodem je úspora nákladů za provoz ISDN linky, která je navíc při přenosu dat pomalejší. Ovládání nástroje TradeSync Integration Manager pro B2B a OFTP2 je jednoduché a uživatelsky příjemné. Rovněž přehledný monitoring patří k jeho velkým přednostem.

Jednalo se o krátkodobý projekt, při kterém proběhla implementace v rámci jednoho týdne od podpisu smlouvy. Společnost CNC Bednář pouze zadala svoji poptávku a o vše ostatní včetně komunikace se Škoda Auto a vyřízení komerčního SSL certifikát u Odette International se postarala společnost Aimtec. SSL certifikát slouží k zabránění odposlouchávání nebo falšování důvěrných zpráv při přenosu mezi subjekty, a je tedy důležitý pro zabezpečený přenos přes OFTP2.