Nový koncept dodávek do ŠKODA AUTO

Řízení logistiky a odvádění výroby v KBA-Grafitec
24.5.2013
Značkové sportovní zboží získá řád
26.8.2013

Nový koncept dodávek do ŠKODA AUTO

Společnost SAPE Bohemia s.r.o. se sídlem v Mladé Boleslavi využívá pro komunikaci se zákazníkem software DCIx JIT od firmy Aimtec. SAPE Bohemia přijímá komponenty od jednotlivých dodavatelů a v JIS režimu je dodává přímo na výrobní linky do automobilky ŠKODA AUTO. Cílem projektu bylo vybudovat inovativní koncept, ve kterém bude právě SAPE Bohemia vystupovat jako první centrální externí logistický provider (CEDL).


DCIx JIT řídí sekvenční dodávky

Společnost SAPE Bohemia představuje důležitý článek mezi jednotlivými dodavateli a výrobcem automobilů firmou ŠKODA AUTO a.s. Právě automobilka zasílá svým dodavatelům dlouhodobé odvolávky. Jemnou konečnou odvolávku DELFOR, sekvenční odvolávku DELJIT a denní sběrné listy RECADV posílá ŠKODA AUTO přímo do SAPE Bohemia. Výrobci, např. Grupo Antolin, Kasko, IAC Group, ICT, Faurecia, AKT Čechy, MBP nebo SEBN posílají komponenty do skladu SAPE Bohemia. Hala je rozdělena na 12 sekvenčních pracovišť – stropní panely, výplně dveří, výfuky, nádrže, střední konzole, kabelové svazky, zpětné zrcátka, obložení sloupků nebo tlumiče. Každé pracoviště má svůj vlastní virtuální sklad. Zde se jednotlivé výrobky poskládají do sekvenčních palet dle požadované sekvence a odejdou nákladními automobily přímo na výrobní linky (modely Octavia, Rapid, Fabia) ve ŠKODA AUTO.

SAPE Bohemia posílá zprávy dodavatelům s informací o stavu zásob a o přehledu dodávek do ŠKODA AUTO. Na základě těchto zpráv jsou expedovány díly řízeně do skladu SAPE. Celý proces řídí vedle systému DCIx JIT také řešení pro skladové hospodářství DCIx WMS a nástroj pro EDI komunikaci TradeSync Integration Manager. Vše od společnosti Aimtec, která má mnohaleté zkušenosti právě z oblasti dodávek v rámci automobilového průmyslu.

Revoluční projekt v krátkém čase

Příprava celého projektu trvala 3 měsíce. Start ostrého provozu byl 26. prosince 2012. Dodavatelé nabíhali postupně do 10. února 2013. Od 11. února 2013 je stav plnění sekvenčních odvolávek na jednotlivých linkách vizualizován pomocí monitorů.

SAPE Bohemia s.r.o.

Společnost SAPE Bohemia poskytuje logistické služby v oblasti automobilového průmyslu. Sídlí v Mladé Boleslavi v těsné blízkosti automobilky ŠKODA AUTO. Ve svém portfoliu nabízí kompletaci drobných dílů a specializované pracovníky logistiky po celém území České republiky a Slovenska.