NLK také u dodavatelů Škody Auto

Reengineering systému SAP pro Matador
20.9.2011
Ewals Cargo Care zkvalitňuje služby
3.11.2011

NLK také u dodavatelů Škody Auto

Společnost Škoda Auto očekává od svých dodavatelů zavedení nového logistického konceptu - Neues Logistikkonzept (NLK). Firma Aimtec jako přední specialista na řešení pro výrobní firmy v automobilovém průmyslu je na požadované změny připravena a dokáže adekvátně reagovat na požadavky dodavatelů související s tímto doporučením.


NLK – Pick-up-Sheet a Global Transport Label

Nový logistický koncept přináší následující zásadní změny. Zásilka od dodavatelů do Škody Auto bude doprovázena dokumentem Pick-up-Sheet (PUS). PUS představuje přepravní doklad Transport-Masterblatt (TMB) a doklad o zásilce Sendungs-Masterblatt (SMB), které se řídí podle doporučení VDA 4939. Zavádí se také nově přepravní etiketa GTL (Global Transport Label). Dosud používané etikety OTL (Odette Transport Label) – přepravní etikety Odette a také VDA 4902 tímto zavedením kompletně odpadají. Naskenování etikety s jedním kódem 2D povede ke značně zjednodušené manipulaci s položkami a urychlí materiálový tok.

Změny NLK s Aimtecem

Společnost Aimtec řeší u svých zákazníků nový logistický koncept pomocí dodávaných softwarových produktů – ve vlastním logistickém řešení DCIx a v přednastaveném produktu SappyCar na bázi SAP Business All-In-One. Aimtec je schopen a připraven realizovat EDI projekty implementace pro NLK i s ostatními na trhu dostupnými podnikovými informačními systémy.