Logistika a EDI nejen pro belgický Fremach

Plastové díly do KIA a Hyundai s DCIx WMS
22.2.2012
Společnost Aimtec loni rostla o pětinu
12.4.2012

Logistika a EDI nejen pro belgický Fremach

Aimtec opět posiluje svoji mezinárodní působnost. Tentokrát se jedná o získání zakázky na implementaci nástrojů pro řízení logistiky a elektronické komunikace v belgickém závodě Izegem nadnárodního koncernu Fremach. Řešení postavené na produktech DCIx WMS, DCIx JIT a TradeSync Integration Manager přinese snížení nákladů na manipulaci s materiálem, pokles chybovosti a eliminaci možných zákaznických reklamací. Úplná kontrola nad logistickým tokem od příjmu materiálu, přes sledování rozpracované výroby až po expedici povede k poklesu skladových zásob a k efektivnějšímu využití skladových ploch. Ověřené řešení se pak stane standardem ve všech závodech skupiny Fremach. „Výsledky realizace v trnavském závodě podpořily naši dlouhodobou vizi, kdy uvažujeme o potenciálním roll outu řešení do dalších zemí,“ uvedl Peter Creedon, výkonný ředitel (CEO) společnosti Fremach.


Komplexní logistika a EDI komunikace

Rozsáhlý projekt je postaven na informačním systému DCIx WMS pro řízení celého skladové hospodářství a produktu DCIx JIT a TradeSync Integration Manager pro komunikaci se zákazníky společnosti Fremach při zpracování odvolávek a bezchybném zajištění dodávek. Partnerem v této implementaci je firma Aimtec, která rozumí požadavkům automobilových dodavatelů v oblasti logistiky, výroby a elektronické komunikace, o čemž se již řadu let přesvědčuje i slovenský závod koncernu Fremach v Trnavě.

DCIx WMS od Aimtecu detailně pokryje procesy od příjmu materiálu, včetně kontroly kvality, přes jeho zaskladnění, výdej do výroby, příjem a výdej rozpracované výroby (WIP), příjem finálních výrobků až po expedici ke konečným zákazníkům. Elektronická komunikace s nástrojem TradeSync Integration Manager se zákazníky IAC, Magna, Visteon a Plastic Omnium proběhne pomocí protokolu OFTP. Přenášet se budou zprávy ve formátu VDA4905, VDA4915, VDA4913 a EDIFACT. Součástí komplexního řešení je také integrace na podnikový informační systém Catalyst.

Zřetelné cíle přinášející úsporu peněz

Mezi hlavní definované cíle projektu patří snížení času na manipulaci s materiálem, výrazný pokles skladových zásob, snížení chybovosti, zajištění FIFO a traceability (sledovatelnosti). Další výhodou pro zákazníka je zvýšení využití skladu, zkrácení času na inventury a eliminace zákaznických reklamací. Rovněž dojde k minimalizaci extra nákladů za dopravu.

Implementace odstartovala v belgickém závodě Izegem na začátku února 2012. Ostrý provoz bude spuštěn k 1. červnu 2012. Po skončení projektu se bude zavádět řešení do závodu v Kroměříži a postupně se bude stávat standardem celé finanční skupiny Fremach.

Fremach

Nadnárodní skupina Fremach s mateřskou centrálou v Belgii patří mezi hlavní evropské výrobce vysokohodnotných součástí pro automobilový průmysl, spotřební elektroniku a průmyslový trh. Nejdůležitějšími zákazníky jsou významné automobilky ŠKODA Auto, BMW, VW, Mercedes Benz, Kia a dodavatelé do automotive např. Johnson Controls, Faurecia, TRW, Valeo, Continental nebo Visteon. Fremach vlastní závody na Slovensku, v Belgii, Francii, Německu, Mexiku a Číně. Jedna z evropských poboček této skupiny je také již od roku 1998 v České republice v Kroměříži zaměřující se především na výrobu pastových dílů, montáž, lakování, tamponový potisk a laserové značení.