Konsolidace a automatizace komunikace se zákazníky v KYB

Elektromateriál v područí SappyWMS
21.2.2013
Dlouhodobé partnerství s IAC Group
7.3.2013

Konsolidace a automatizace komunikace se zákazníky v KYB

Pardubický výrobce tlumičů pro automobily, společnost KYB Manufacturing Czech s.r.o., bude elektronicky komunikovat se svými zákazníky pomocí EDI řešení TradeSync Integration Manager (TSIM) a logistického systému DCIx JIT od firmy Aimtec. Hlavním cílem je automatizace a elektronizace komunikace se všemi zákazníky, odstranění manuální práce a s tím spojená minimalizace tvorby chyb.


DCIx JIT a TSIM – nástroje pro bezpečnou komunikaci

Vedení společnosti KYB Manufacturing hledalo vyzkoušené a prověřené řešení pro elektronickou komunikaci v prostředí automobilového průmyslu. „Vybrali jsme si DCIx JIT od společnosti Aimtec, které je úzce specializované na podporu procesů automobilových dodavatelů a detailně zná specifické požadavky na expedici“, potvrzuje pan Milan Fuchs, výrobní a logistický manažer v KYB Manufacturing. Zároveň dodává: „S propojením na robustní nástroj TradeSync Integration Manager, který pomáhá s EDI komunikací se zákazníky a monitoruje stav doručení zpráv, jsme si jisti, že i další plánované připojování partnerů proběhne rychle a bez problémů.“

Nástroj TradeSync Integration Manager přijímá EDI zprávy s různými standardy od zákazníků KYB Manufacturing a zajišťuje jejich překlad do databáze DCIx JIT. Zpracovávají se zprávy typu LAB, FAB, PUS, CALDEL a RAN. Systém DCIx JIT automaticky vytvoří požadavky na expedici a následně vytiskne operátorům ve skladu potřebné zákaznické etikety (dodací listy, kanbanové karty, atd.). Odchozí zprávy typu ASN generuje TSIM přímo z databáze DCIx JIT do požadovaného EDI formátu dle požadavků zákazníků. Společné řešení TSIM a DCIx JIT tak zajišťuje elektronickou komunikaci, ve které je zcela vyloučen lidský činitel. Součástí je rovněž monitoring, který automaticky hlásí, kde se vyskytne chyba.

Projektové cíle a milníky

Hlavním cílem nasazeného řešení EDI nástroje TSIM a logistického systému DCIx JIT je konsolidace a automatizace veškeré komunikace se zákazníky KYB Manufacturing do elektronické formy a zajištění elektronického zpracování objednávek od zákazníků. Dále bude projekt obsahovat integraci objednávek do stávajícího podnikového informačního systému MFG/PRO a zajištění tisku dokladů a identifikačních štítků na zboží pro zákazníky KYB Manufacturing. V současné době se připojuje všech 9 zákazníků. V budoucnosti se předpokládá napojení dalších. Projekt byl zahájen na podzim loňského roku s plánovaným přechodem do ostrého provozu v dubnu 2013.

KYB Manufacturing Czech s.r.o.

KYB Manufacturing Czech s.r.o. byla založena v srpnu 2003 jako výrobní závod japonské společnosti KYB. Hlavní výrobní program společnosti tvoří tlumiče do osobních automobilů, kterých se v České republice ročně vyrobí až 3, 5 mil. kusů. Do roku 2015 chce český závod výrobu zdvojnásobit. Mezi významné zákazníky pardubické firmy patří automobilky TPCA, Suzuki, PSA a Renault. Skupina KYB vyrábí rovněž hydraulická a elektronická zařízení, např. posilovače řízení, elektroniku pro automobily nebo výrobní a zemědělská zařízení.