Jednotná platforma pro EDI komunikaci v americké společnosti YFS Automotive Systems, Inc.

Koncern VOLKSWAGEN přechází na globální EDI zprávy
30.6.2015
SKLAD CASE STUDY
6.10.2015

Jednotná platforma pro EDI komunikaci v americké společnosti YFS Automotive Systems, Inc.

Americká společnost YFS Automotive Systems, Inc. spolupracovala na projektu s plzeňskou společností AIMTEC. Cílem zakázky pro závod v Tennessee bylo nasazení nástroje TradeSync Integration Manager pro EDI komunikaci se zákazníky a dodavateli a implementace modulu SD (obchod a distribuce) v podnikovém informačním systému SAP.


EDI řešení respektující dodavatelské koncepty v USA

V první fázi projektu se jednalo o nasazení řešení pro elektronickou komunikaci AXWAY TradeSync Integration Manager, který dodala společnost AIMTEC, a umožnění systémové podpory procesů dodávek. Společnost YFS Automotive Systems, Inc. si vyměňuje EDI zprávy s předními americkými výrobci, jako je například Fiat Chrysler Automobiles, John Deere, Mack Trucks, General Motors, ABC group nebo švédská automobilka Volvo. Nástroj TradeSync Integration Manager je přímo přizpůsoben pro specializované dodavatelské módy v USA. Výměna zpráv mezi společností YFS a jejími dodavateli probíhá převážně ve standardu ANSI X.12. Mezi běžně posílané zprávy patří nákupní objednávky, krátkodobé a dlouhodobé odvolávky, avíza o dodávkách, faktury. Pro dodavatelské koncepty v USA je běžné využití zpráv pro potvrzení správnosti avíza o dodávce, a to jak z podhledu formátu, tak i z hlediska jejího obsahu (tzn. feedback a acknowledgement zprávy).

„Z mého pohledu je pro nás hladký průběh projektu v oblasti SAP a EDI velkým úspěchem. Máme celé EDI řešení od společnosti AIMTEC, což bude v budoucnu velmi užitečné pro nové projekty v Evropě a Severní Americe,“ dodává Mark Wade, IT manager ve společnosti YFS Automotive Systems.

Na tomto rozsahově náročném projektu spolupracoval AIMTEC s německou firmou WSW Software GmbH. Partner je specialista v oblasti konzultací a vývoji vysoce konfigurovatelných IT standardních řešení na bázi SAP ERP. WSW nabízí nástroj SPEEDI, který poskytuje stovky přídavných funkcí ke zvýšení SAP standardů ve spojení s důležitými specifickými zákaznickými procesy. Tento Add-on umožňuje automatizaci procesů, splňuje specifické a právní požadavky zákazníků, zobrazuje IDoc data a vytváří reporty. Řešení pomáhá YFS Automotive Systems například zobrazovat přesné standardní OEM procesy. WSW také podporuje tento projekt v oblasti EDI.

Snadnější komunikace se zákazníky a dodavateli

Celý projekt pro společnost YFS odstartoval na začátku roku 2015. Přechod do ostrého provozu proběhl 1. června 2015. Hlavním dodavatelem byla společnost AIMTEC. Přínosem použitého systému TradeSync Integration Manager a SPEEDI je snadná a bezpečná komunikace se zákazníky a dodavateli. Dalším přínosem je automatizace, včasné informace o mimořádných situacích, procesní transparentnost prostřednictvím vizualizace, bezpečnost a rychlá reakce na požadavky zákazníků.

YFS Automotive Systems, Inc.

Společnost YFS Automotive Systems, Inc. představuje Tier 1 dodavatele specializujícího se na design, vývoj a výrobu palivových nádrží do automobilů. Sídlí ve městě Gallatin v Tennessee, USA.