Hala plná hraček pod kontrolou DCIx WMS

Sekvenční dodávky z Toyody Gosei do BMW díky DCIx JIT
5.9.2013
Výrobu výlisků bude řídit Asprova
25.10.2013

Hala plná hraček pod kontrolou DCIx WMS

Majitel společnosti Olymptoy se rozhodl realizovat řízený sklad v nové hale plné hraček se společností Aimtec. Konkrétně Aimtec nasadil své řešení DCIx WMS pro řízení logistických procesů ve skladu v Nehvizdech. DCIx WMS poskytuje úplný přehled o zásobách, snižuje náročnou administrativu a umožňuje rychlou a bezchybnou expedici směrem i k těm nejnáročnějším zákazníkům. „Naše firma dodává hračky do nejvýznamnějších obchodních řetězců v České republice. Současně nám chodí 160 objednávek z e-shopů denně. Ve většině těchto případů se jedná o kusové zásilky, proto je nutné objednávky ve WMS systému seskupit a najít optimální trasu pro skladníka,“ říká k projektu Richard Hrbáč, majitel společnosti Olymptoy.


DCIx WMS procesy pod lupou

Společnost OLYMPTOY s.r.o. hledala pro řízení skladových zásob a pokrytí klíčových fází expedice směrem k velkoobchodním řetězcům efektivní a flexibilní Warehouse Management System. Vybrala si osvědčené řešení pod označením DCIx WMS, které vyvíjí a nejen na českém a slovenském trhu dodává společnost AIMTEC a. s. V tomto projektu Aimtec spolupracoval s firmou STOW ČR, s.r.o., která poskytuje komplexní řešení v oblasti logistiky. Společnost Stow vyrábí a dodává různé druhy kvalitních a bezpečných regálových systémů od prostých statických regálů přes mobilní regály vlastní konstrukce až po vysoce sofistikované automatizované sklady.

Přednastavený logistický systém DCIx WMS pokrývá procesy při příjmu zboží a to v obou případech při příjmu nakupovaného a rovněž vráceného zboží z prodejen. Dále se jedná o zaskladnění a přeskladnění zboží, při kterém jsou podporovány také činnosti rozdělení nebo sloučení jednotlivých balení. Doplňování do vychystávací zóny probíhá na základě metody FIFO. Důležitým prvkem je kvalita. Systém DCIx WMS zadrží zboží, pokud je shledáno jako vadné a není možné jej expedovat. K postupnému vychystávání a dodávce zboží zákazníkům společnosti Olymptoy přispívají řízené procesy vychystávání a expedice. Inventurní transakce je možné provádět v případě, že je inventura založena v systému. DCIx WMS podporuje i tzv. rychlou inventuru, kdy není potřeba předem inventuru definovat. Tato inventura slouží k rychlému srovnání množství a pozice balení. Projekt byl také rozšířen o vytvoření a tisk hromadných výdejek, společnou přípravu, zabalení a expedici zboží.

Systém DCIx WMS je integrován na podnikový informační systém Helios. Součástí dodávky byla také instalace hardwarového vybavení v podobě radiofrekvenčních terminálů Motorola a termotransferových tiskáren Zebra.

Příprava na vánoční sezónu

Projekt nasazení DCIx WMS byl odstartován v polovině května 2013. Termín ukončení byl stanoven díky sezónnímu navážení obchodů před vánočními svátky na začátek září téhož roku. V budoucnu vedení společnosti Olymptoy uvažuje o rozšiřování skladových kapacit o další halu. K této expanzi bude pomáhat také informační systém DCIx WMS.

OLYMPTOY s.r.o.

Společnost Olymptoy je velkoobchodním dodavatelem a výrobcem hraček a her pro děti. Ve svém sortimentu nabízí rovněž dětské oblečení a potřeby. Na český trh dováží hračky Schleich, Siku, Woody, Rolly Toys, Brio, Clementoni, Licence Only, Ks Kids, Megabloks, PlanToys, Sylvanian Families a další značky. Olymptoy nově sídlí v Nehvizdech u dálnice D11 směrem na Hradec Králové.