Ewals Cargo Care zkvalitňuje služby

NLK také u dodavatelů Škody Auto
31.10.2011
IAC v Přešticích používá pro JIT/JIS komunikaci s Audi OFTP ENX
21.11.2011

Ewals Cargo Care zkvalitňuje služby

Česká pobočka logistické společnosti Ewals Cargo Care dokončila projekt implementace Warehouse Management Systemu DCIx od firmy Aimtec. Důvodem je zkvalitnění logistiky u významného zákazníka z automobilového průmyslu. Nové řešení podpoří procesy, které si žádá přechod na chaotické skladování, a vedení firmy tak bude mít přesné informace, jaký materiál se ve skladu nachází.

EWALS CARGO CARE spol. s r.o. působí v České Republice od roku 1991. Zaměřuje se především na poskytování služeb v oblasti silniční, námořní a intermodální dopravě. V oblasti logistických služeb nabízí Ewals Cargo Care veškeré služby spojené se skladováním, manipulací a kompletací výrobků. Zákazníky jsou význačné společnosti převážně z řad výrobců v automobilovém průmyslu.

DCIx WMS pro zajištění standardních procesů

Vybraný zákazník společnosti EWALS CARGO CARE měl požadavek efektivnějšího řízení logistického toku. Jednalo se o příjem materiálu na sklad, kontrolu kvality, zaskladnění, výdej do výroby řízený elektronickým kanbanem a řízenou expedici. Ewals Cargo si pro tuto poptávku vybral společnost Aimtec, se kterou má již dlouhodobé zkušenosti. Společnost Aimtec působí se svým řešením DCIx WMS u řady logistických společností a nejdůležitějších automobilových dodavatelů po celé Evropě. Logistický skladový systém DCIx WMS má právě pro tento typ organizací přednastavené standardní procesy, tudíž odpadá zdlouhavý vývoj zákaznických požadavků.

Zavedení chaotického skladování

Mezi hlavní přínosy řešení DCIx WMS patří minimalizace chyb, zajištění metody FIFO a zpětné sledovatelnosti. Důležitým bodem je úspora práce lidí a také zkrácení doby inventur. Přesný stav skladu se zjišťuje bez zastavení příjmů a výdejů. Zavedení chaotického skladu povede k jeho 100% využitelnosti. DCIx WMS je také integrován na podnikový informační systém.

Projekt nasazení Warehouse Management Systemu DCIx odstartoval v listopadu 2010 v prvním závodě s ukončení v únoru 2011. Implementace DCIx WMS v dalším závodě začala v září 2011 se startem ostrého provozu v říjnu téhož roku. Rozšíření v pořadí na třetí závod bude zahájen v listopadu s produktivním provozem v únoru 2012.