Elektromateriál v područí SappyWMS

Unikátní projekt sekvence ve společnosti Robert Bosch
21.12.2012
Konsolidace a automatizace komunikace se zákazníky v KYB
27.2.2013

Elektromateriál v područí SappyWMS

Společnost Aimtec vyhrála výběrové řízení, jehož předmětem je dodávka pokročilého systému pro správu centrálního skladu velkoobchodní firmy JANČA V.M. s.r.o. z Valašského Meziříčí. Hlavním cílem je úplný přehled o stavu zásob na skladě a zefektivnění provozu skladu. Implementace systému SappyWMS odstartovala na sklonku minulého roku.


SappyWMS pro centrální elektro sklad

Společnost JANČA V.M. přechází na nový podnikatelský koncept. Všechny své prodejní pobočky bude z větší části zásobovat z jednoho centrálního skladu. Centralizovaný bude také nákup zboží. Původní prostory firmy zůstanou zachovány, ale dosavadní logistické procesy projdou citelnou změnou. Vedení společnosti se pro podporu tohoto kroku proto rozhodlo zavést pokročilý řízený sklad s využitím nejmodernějších technologií. Výběrové řízení zorganizovala pro firmu JANČA V.M. ostravská poradenská společnost LOGICON Partner s.r.o., která také řídí projekt na straně zákazníka. V roli dodavatele a implementátora vystupuje společnost AIMTEC a. s., která vyhrála vypsané výběrové řízení. Ve skladu nasadí logistický systém SappyWMS.

SappyWMS představuje standardní komponentu pro vedení zásob a řízení skladů (MM/WM) v podnikovém informačním systému SAP ERP. Jedná se o vlastní produkt firmy Aimtec, který pomáhá řadě zákazníků detailně řídit sklad, sledovat unikátní manipulační jednotky a skladové transakce realizovat pomocí online čteček čárového kódu. SappyWMS je dodáván ve stavebnicové podobě tzn., že jakékoliv další změny či požadavky zákazníka jsou zapracovány do systému ve velmi krátké době.

Cíle a milníky projektu

Nové řešení řízení skladu se SappyWMS přinese společnosti JANČA V.M. s.r.o. úplný přehled o zásobách zboží. Management bude mít k dispozici informace v reálném čase a díky přesným reportům ze systému bude schopen zkvalitňovat také své obchodní procesy vůči svým zákazníkům. Projekt implementace SappyWMS odstartoval na konci roku 2012. Start ostrého provozu je plánován na začátek měsíce dubna 2013.

JANČA V.M. s.r.o.

Společnost JANČA V.M. s.r.o. byla založena ve Valašském Meziříčí v roce 1995 jako specializovaný velkoobchod s elektromateriálem a svítidly. Firma buduje plně vybavenou pobočkovou síť v klíčových lokalitách Moravy a Slezska.