DCIx WMS v novém skladu zdravotnického materiálu

Fremach dodává přímo do Mobisu
22.8.2011
Reengineering systému SAP pro Matador
20.9.2011

DCIx WMS v novém skladu zdravotnického materiálu

Významný distributor zdravotnického materiálu společnost MARTEK MEDICAL a.s. využívá pro řízení nového skladu v Prostějově Warehouse Management System DCIx od firmy Aimtec. Hlavními přínosy nasazení DCIx WMS je zvýšení produktivity logistických procesů a minimalizace chyb a záměny zboží ve skladě, které povede ke zvýšení úrovně služeb pro zákazníky.

MARTEK MEDICAL a.s. představuje se svými čtyřmi pobočkami v Třinci, Brně, Jesenici a Horce nad Moravou největšího distributora zdravotnického materiálu, přístrojové techniky, dezinfekčních, čisticích a úklidových prostředků, inkontinentních pomůcek a ostatního materiálu potřebného pro všechny typy zdravotnických zařízení v České republice. V roce 2007 se MARTEK MEDICAL stal členem skupiny AGEL a.s. – největšího provozovatele sítě nestátních zdravotnických zařízení ve střední Evropě.

Vlastní řešení DCIx WMS pro MARTEK MEDICAL

Společnost MARTEK MEDICAL se rozhodla pro podporu svého špičkového servisu v distribuci zdravotnického sortimentu vybudovat vysoce objemový sklad v Prostějově. V rámci zdokonalování poskytovaných služeb zákazníkům si pro řízení nového skladu vybrala ve výběrovém řízení řešení DCIx WMS od firmy Aimtec. Warehouse Management System DCIx je vlastní řešení vyvíjené ve společnosti Aimtec, což přináší řadu výhod včetně rychlé reakce na požadavky zákazníka. Svou roli při rozhodování o WMS systému sehrála i řada úspěšných referencí a velikost týmu konzultantů a programátorů na straně dodavatele.

Řízení skladových procesů s integrací na podnikový systém

Warehouse Management System DCIx řídí základní skladové procesy s respektováním pravidel FIFO/FEFO. Jedná se o příjem zboží, přeskladnění, kompletaci, expedici a meziskladové pohyby mezi centrálním skladem a jednotlivými pobočkami. Součástí je také řešení inventarizace a reklamace. DCIx WMS je integrován na informační ekonomický systém ESO9.

Jedním z přínosů implementace DCIx WMS je zvýšení produktivity logistických procesů, tzn. poskytnout zaměstnancům skladu detailní informace jaké položky, na jakých pozicích ve skladě najdou pro zefektivnění a zrychlení jejich práce. Dalším cílem je minimalizace chyb a s tím spojené záměny zboží. Zmiňované přínosy povedou ke zvýšení úrovně zákaznického servisu společnosti MARTEK MEDICAL.

Projekt nasazení Warehouse Management Systemu DCIx odstartoval na začátku května 2011. V srpnu téhož roku byly nastaveny skladové procesy – příjmy a výdeje do skladu v Prostějově. S plnou funkcionalitou se počítá v září 2011.