DCIx WMS pro AIR POWER

Expanze Aimtecu do Evropy
2.1.2014
Konsignační sklady zdravotnického materiálu
10.2.2014

DCIx WMS pro AIR POWER

Společnost Aimtec nasadila logistické řešení DCIx WMS v materiálovém skladu firmy AIR POWER v Plzni. Systém pro řízení logistiky umožní dodržování pravidel FIFO a snadné dohledávání materiálu. Zároveň eliminuje chyby uživatelů, zajistí dodání dílů na linku v požadovaném pořadí a čase a odstraní limity papírového kanbanu.


Standardní pokrytí procesů systémem DCIx WMS

Společnost AIR POWER disponuje třemi pružnými montážními linkami, moderně vybavenou zkušebnou a rozsáhlými skladovacími prostory. Právě pro svůj materiálový sklad, který obsluhuje 8 zaměstnanců a je zde uskladněno 6 000 aktivních skladových položek, hledal majitel společnosti řešení, které umožní zrychlit, zpřesnit a zjednodušit řízení logistických procesů. Společnost se rozhodla pro Warehouse Management System (WMS), který pokryl kritické procesy skladování a zásobování výrobních linek. Konkrétně se jednalo o příjem, kontrolu kvality, zaskladnění různých položek do palety a do supermarketu, výdej do výroby podle kanbanové karty a podle výdejky z ERP, vrácení dílů z výroby na sklad a inventury. Součástí projektu byla i integrace DCIx WMS na informační systém ESO9.

Nasazení DCIx WMS umožní dodržování nastavených pravidel při manipulaci s materiálem, zpřesnění prováděných inventur a zpřehlední procesy na skladě. Po zavedení nového Warehouse Management Systemu budou skladníci řízeni instrukcemi, které se zobrazují na terminálech Motorola. Budou tak minimalizovány nežádoucí chyby uživatelů a oddělení nákupu bude mít k dispozici přesnější podklady pro objednávání potřebného materiálu.

Rychlý projekt s návazností na dodavatelský portál

Implementace DCIx WMS byla zahájena v listopadu 2013. Spuštění do ostrého provozu proběhlo na začátku ledna 2014. Celoroční inventura se tak již mohla uskutečnit v novém systému. V další fázi se plánuje rozšíření WMS systému o dodavatelské řešení DCIx Portal, díky kterému by někteří vybraní dodavatelé tiskli čárové kódy a identifikovali by dodávku etiketami. Společnost AIR POWER by etikety využívala při příjmu materiálu a tím zrychlila celý proces.

AIR POWER s.r.o.

AIR POWER s.r.o. je strojírenskou firmou střední velikosti. Zabývá se montáží stavebních strojů poháněných spalovacími motory. Vyrábí 48 typů výrobků, např. generátory a kompresory. V roce 2012 se výrobní provoz firmy přesunul do nově vybudovaných prostor v průmyslovém areálu v Plzni. V současnosti společnost zaměstnává 100 lidí.