DCIx pomáhá s kvalitou a řízením skladu v závodě JOHNSON CONTROLS v Kvasinách

DCIxMES byl nasazen za tři týdny
20.4.2016
Zavedení systému DCIxWMS odstartovalo spolupráci se společností Alfa Plastik
6.6.2016

DCIx pomáhá s kvalitou a řízením skladu v závodě JOHNSON CONTROLS v Kvasinách

Odštěpný závod společnosti JOHNSON CONTROLS AUTOMOBILOVÉ SOUČÁSTKY v Kvasinách, který dodává sedadla do ŠKODA AUTO, implementoval řešení DCIxWMS od firmy AIMTEC. Systém zajistil vychystávání podle pravidel FIFO a snížil čas potřebný pro logistické operace ve skladě. Současně byla nastavena pravidla pro vstupní kontrolu kvality dílů s využitím nástroje DCIxQMS. V navazujícím projektu půjde o řízení procesů v expediční části skladu a o přípravu nakládky.

Dlouholetá spolupráce s předním dodavatelem

Společnost AIMTEC pokračovala ve spolupráci s JOHNSON CONTROLS. Tentokrát šlo o nasazení řešení DCIxWMS a DCIxQMS v závodě společnosti JOHNSON CONTROLS AUTOMOBILOVÉ SOUČÁSTKY v Kvasinách, která dodává sedadla do automobilky ŠKODA AUTO. Cílem bylo zajištění dílů ve správné pozici v balení. Systém DCIxWMS umožnil řídit logistické procesy, kterými jsou příjem, zaskladnění, vyskladnění a doplňování komponent do výroby přímo k montážní lince ve ŠKODA AUTO. Zajistil dodržování pravidel FIFO a zefektivnil práci zaměstnanců ve skladu. Součástí dodávky byla také identifikace pravidel pro vstupní kontrolu (skip-lot sampling). Jde o dynamicky nastavitelnou kontrolu kvality materiálu, která se určuje na základě dodávek od dodavatelů. Projekt se uskutečnil v lednu 2016, ostrý provoz byl zahájen v půlce března.

Návazný projekt – expediční sklad

V současné době je realizováno řešení, které pokrývá řízení expediční části skladu a přípravu nakládky pro kamiony. Konkrétně jde o příjem z výroby a zaskladnění do skladu. Na základě požadavků od zákazníka vychystají skladníci společnosti JOHNSON CONTROLS s pomocí systému DCIx sekvenčně paletizovaná sedadla, zabalí je a zkontrolují, že jsou na paletě umístěna ve správném pořadí. Vytisknou paletovou etiketu a zajistí nakládku. Práce na projektu odstartovaly na konci března 2016, přechod do ostrého provozu je plánován na květen tohoto roku.

JOHNSON CONTROLS

Společnost JOHNSON CONTROLS má přes 150 tisíc zaměstnanců, kteří poskytují služby zákazníkům ve více než 150 zemích. Specializuje se na inovativní výrobky, služby a řešení zvyšující účinnost budov, stejně jako na baterie a sedadlové systémy, komponenty a technologie pro automobilový průmysl. Divize společnosti JOHNSON CONTROLS je v automobilovém průmyslu vedoucím celosvětovým dodavatelem pěny do sedadel, kovových konstrukcí a mechanismů, lemování, tkanin a kompletních sedadlových systémů.