CONTEG zavádí japonský APS systém Asprova

ŠKODA ELECTRIC sleduje výrobu na základě reálných dat z DCIx MES
29.11.2012
Unikátní projekt sekvence ve společnosti Robert Bosch
21.12.2012

CONTEG zavádí japonský APS systém Asprova

Společnost Aimtec získala další projekt na dodávku a implementaci plánovacího softwaru Asprova v pelhřimovském závodě společnosti CONTEG. Asprova dokáže splnit pokročilé požadavky zadané zákazníkem, umožní optimalizovat a řídit výrobu datových a telekomunikačních rozvaděčů a výrazně redukovat zbytečné prostoje a celkově tak snižovat náklady na jejich výrobu.


Specifické požadavky s Asprovou

Společnost CONTEG hledala do svého výrobního závodu v Pelhřimově pokročilý systém pro plánování a rozvrhování složité malosériové strojní výroby. Na projekt se rozhodla čerpat dotace z OPPI Operačního programu podnikání a inovace. Ve výběrovém řízení uspěla nejlépe společnost Aimtec, dodavatel japonského APS systému Asprova na českém a slovenském trhu a specialista na plánování a řízení výroby a logistiky ve výrobních společnostech.

Asprova dokáže splnit speciální požadavky, které jsou při výrobě rozvaděčů důležité. Jedná se například o plánování s dostupností materiálu nebo uživatelskou možnost změny plánovacího algoritmu bez nutnosti programování. Dalším specifikem je rovněž možnost tvorby variant plánu a jejich porovnávání a plánování s kapacitou zdrojů, forem či přípravků. Asprova od společnosti Aimtec tak ve firmě CONTEG dokazuje, že není vhodná pouze na sériové výroby, jako například v automobilovém průmyslu, ale je schopna obstát i v náročné zakázkové produkci. Součástí projektu Asprova je také oboustranný interface se stávajícím podnikovým informačním systémem NAVISION, zaškolení uživatelů a nastavení plánovacích procesů.

Projekt APS podpořený dotacemi

Japonský APS systém Asprova od Aimtecu umožní optimalizaci výroby s dlouhodobým, střednědobým a krátkodobým plánováním a rozvrhováním výroby. Plánovači budou moci rychle přeplánovat výrobu a budou mít k dispozici grafickou vizualizaci výrobních procesů. Díky Asprově se ve společnosti CONTEG zvýší propustnost výroby, zredukují se průběžné doby a rozpracovaná výroba a sníží se celkové výrobní náklady. Implementace APS Asprova byla odstartována v pelhřimovském závodě v listopadu 2012. Ostrý provoz je naplánován na březen 2013.

Pro tento projekt jsou čerpány finanční prostředky v rámci OPPI Operačního programu podnikání a inovace Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Program umožňuje firmám díky dotacím získat prostředky na rozšíření nebo zavedení informačních a komunikačních technologií (hardware, software) v malých a středních podnicích.

CONTEG, spol. s r.o.

Společnost CONTEG, spol. s r.o. je jedním z největších výrobců datových a telekomunikačních rozvaděčů, specializující se na vývoj systémových řešení pro datová centra v regionu EMEA. Kromě široké nabídky stojanových a nástěnných datových rozvaděčů, chladících a monitorovacích systémů a systémů pro vedení a ukládání kabeláže poskytuje CONTEG i kompletní sortiment příslušenství a doplňkových služeb. Na trhu působí od roku 1998 a své výrobky z širokého portfolia dodává svým zákazníkům do téměř 50 zemí celého světa (Evropa, Střední východ, Asie, Afrika a Amerika).