Aimtec potvrzuje pozici lídra na trhu WMS

SappyWMS dohlíží na tok materiálu v Learu
22.11.2010
Materiál a rozpracovaná výroba v područí DCIx WMS
20.1.2011

Aimtec potvrzuje pozici lídra na trhu WMS

Uplynulý rok 2010 znamenal pro logistickou divizi DCI společnosti Aimtec nejúspěšnější rok v počtu realizovaných projektů Warehouse Management Systemu DCIx. S dvanácti novými projekty s rozsahem nad 1 mil. Kč tak společnost Aimtec potvrdila stabilní pozici lídra na trhu komplexní dodávky Warehouse Management Systémů v České republice.


DCIx zasahuje do různých segmentů

V roce 2010 se podařilo realizovat projekty z různých segmentů. V oblasti velkoobchodních a distribučních firem jmenujme například nasazení DCIx WMS v centrálním skladu společnosti SPORTISIMO , řízení skladu krmiv ve firmě VAFO Praha nebo řízení logistických procesů v distribučním skladě severočeské firmy Adler Czech. V české pobočce logistického providera Ewals Cargo Care zefektivnil tým DCI zákaznické služby. Aimtec nevynechal ani segment dodavatelů do automobilového průmyslu, ve kterém je uznávaným odborníkem. Své know-how uplatnil na rozsáhlých projektech ve společnosti Robert Bosch, Gumotex a Plastika. Rok 2010 byl rovněž významným milníkem, kdy se rozběhl první projekt ve Velké Británii, konkrétně ve dvou anglických závodech v Redditch a Coventry celosvětového koncernu Lear.

DCIx přináší řadu nových funkcionalit

Všechny zmíněné projekty dokazují úzkou specializaci na logistické procesy s prolínáním znalostí z výrobní sféry, která si stále udržuje důležité postavení s celkovým poměrem na projektech u zákazníků zhruba 56 %. Samotná logistická divize DCI se rozšiřuje z původního řízení skladů i na štíhlé řízení a plánování výroby (Heijunka) a na sběr dat z výroby (MES). Nové projekty byly spjaty i s novými funkcionalitami, např. integrace DCIx na výtahové modulární systémy a zakladače nebo využití technologie vychystávání zboží Pick by Light. S přibývajícími projekty v roce 2010 se rozrůstal v divizi DCI i počet zaměstnanců, a to jak konzultantů tak také programátorů.

Růst vykázala také EDI divize

Po předchozích letech pozvolného růstu vykázala v loňském roce také divize EDI významné zvýšení ročního obratu. Jako výhradní partner pro produkt podporující elektronickou výměnu dat TradeSync Integration Manager v České republice a na Slovensku rozšířila svoji spolupráci se společností Axway a začala se podílet také na podpoře ostatních evropských zákazníků. Rovněž strategické partnerství s německou společností Crossgate přispělo k nárůstu zakázek.