Aby nejen každý prvňáček v Česku měl s čím psát

SappyWMS zkvalitňuje a standardizuje logistiku v Alfmeieru
8.10.2012
Detailní sběr dat ze strojů při výrobě potravinářských obalů pro PACCOR
27.10.2012

Aby nejen každý prvňáček v Česku měl s čím psát

Aimtec se svým logistickým informačním systémem DCIx WMS pro řízení skladů navazuje na úspěšný projekt ve společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. v Českých Budějovicích a nasazuje řešení také v pelhřimovském distribučním centru KOH-I-NOOR HARDTMUTH Trade a.s. Vzhledem k tomu, že řešení DCIx WMS splnilo v budějovickém expedičním skladě pro zahraniční trhy očekávání zadavatele, jednalo se především o snížení chybovosti a pracnosti při manipulaci se skladovými položkami a o oblast dodržování metod FIFO a FEFO, bylo rozhodnuto ve spolupráci s firmou Aimtec pokračovat a řešení implementovat i pro distribuční sklad pro Českou republiku v dceřiné společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH Trade a.s.


DCIx WMS flexibilní řešení přizpůsobené dalšímu rozšiřování

Aimtec představuje pro KOH-I-NOOR HARDTMUTH klíčového stabilního partnera v oblasti řízení interní logistiky. Warehouse Management System DCIx dodávaný touto společností je vysoce flexibilní produkt, jehož předností je rychlé nasazení na potřeby zákazníka a schopnost snadného přizpůsobení dalšímu rozšiřování ve velkých společnostech, jakými je právě i KOH-I-NOOR HARDTMUTH.

DCIx WMS od Aimtecu detailně pokrývá v distribučním centru procesy od příjmu zboží, včetně kontroly kvality a zadržení neshodného zboží, přes jeho zaskladnění až po expedici ke konečným zákazníkům. Pomocí DCIx WMS lze provádět velké roční inventury skladu na bázi čárových kódů, stejně tak jako průběžné kdykoli během roku pouze nad částí skladu. Součástí dodávky je i HW zařízení v podobě mobilních terminálů Motorola. DCIx WMS je integrován na podnikový informační systém BYZNYS.

Eliminace chyb v distribučním skladě

Řešení pro řízení distribučního centra DCIx WMS pomůže společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH Trade a.s. dosáhnout následujících přínosů. Jedná se o možnost mít okamžité informace o zásobách na skladu a o jednotlivých skladových pohybech. Dojde zároveň k optimalizaci skladových ploch a ke snížení množství lidských vstupů, což bude mít za následek eliminaci množství chyb. Dalším cílem je rovněž kontrola dodržování metod FIFO a FEFO na expedici. Díky využití jednotného informačního systému DCIx WMS, který byl již aplikován v mateřské firmě v Českých Budějovicích, bude zajištěno, že všechny procesy expediční logistiky, včetně výstupních dokumentů a etiket, budou mít jednotnou podobu jak pro zákazníka, tak i pro sesterské společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH.

Projekt implementace logistického informačního systému DCIx WMS odstartoval v Pelhřimově v polovině června 2012. Od října běží ostrý provoz. V příštím roce je plánována další spolupráce společností KOH-I-NOOR HARDTMUTH a Aimtec v podobě rozšíření DCIx WMS do obchodního skladu na Slovensku v KOH-I-NOOR HARDTMUTH SLOVENSKO a.s. a pro Závod 1 KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s v Městci Královém v ČR.

KOH-I-NOOR HARDTMUTH Trade a.s.

KOH-I-NOOR HARDTMUTH Trade a.s. se sídlem v Pelhřimově zajišťuje pro KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. prodej uměleckých, školních a kancelářských potřeb na území České republiky. Jeho specifičnost spočívá ve vybudované rozsáhlé distribuční síti značkových a partnerských prodejen. Na domácím českém trhu patří mezi tři největší velkoobchody s kancelářskými a školními pomůckami.